Lech Jerzy Pałys - urodzony 09.01.1963 roku w Warszawie /61 lata/, pod znakiem tygrysa /kalendarz chiński/ swoją przygodę ze sztukami walk rozpoczął mając 13 lat w 1976 roku, zapisując się na karate. Po roku treningu przeniósł się na koreańską sztukę walki Kyok-Sul i Taekwon Do, które ćwiczył 2 lata aż do 1979 roku u mistrza Pang Chol Nama. W tym też roku odkrył chińskie Kung Fu, miał wtedy 16 lat. Zapisał się do 3 istniejących wtedy w Warszawie sekcji Kung Fu/Wu Shu /gdzie również nauczano Tai Chi /. W tych 3 sekcjach kontynuował naukę przez 10 lat trenując prawie codziennie. Później pobierał również nauki prywatnie u chińskich Mistrzów uczących w Polsce , w tym u Zhang Feng Jun-a. W 1986 roku /miał wtedy 23 lata/ TKKF /Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej/ proponuje mu funkcję instruktora Kung Fu w jednym z ognisk w śródmieściu. Prowadzi treningi Kung Fu z dziećmi i dorosłymi przez 7 lat /1986 - 1993/, za co na wniosek TKKF otrzymuje wojewódzką odznakę "za rozpowszechnianie Kung Fu w Polsce". W tym czasie powiększa swoje kwalifikacje w sztukach walki zostając instruktorem japońskiej sztuki samoobrony Ju-Jitsu u nestora sztuk walki w Polsce Dr Kondratowicza. We Wrześniu 1989 roku zakłada własną szkołę Kung Fu/Wu Shu którą nazywa "RED TIGER" czyli "Czerwony Tygrys". Szkoła istnieje i prężnie działa bez przerw już 33 lat. W ciągu tego okresu przewinęło się przez nią ponad 30 tysięcy ćwiczących.
Od 1992 roku niezależnie od prowadzonych przez Mistrza licznych grup Kung Fu powstały grupy Tai Chi również do dzisiaj kontynuowane i cieszące się coraz większym powodzeniem.
W 1994 roku zwiększając swoje doświadczenie w sztukach walki kończy kurs instruktorów samoobrony , a także dochodzi do 1 kyu w Kick Boxingu.
W 1998 roku obejmuje stanowisko trenera kadry narodowej w Polskim Związku Kick Boxingu , niezależnie od prowadzonych zajęć we własnym klubie.
W czasie gdy jest trenerem kadry jego zawodnikom udaje się zdobyć 9 medali w Mistrzostwach Europy i świata ; a także ponad 300 medali w zawodach krajowych o randze mistrzostw Polski. Za te sukcesy jako trener reprezentacji Polski otrzymuje w 1999 roku nagrodę II Stopnia Prezesa Kultury Fizycznej i Sportu p. Jacka Dębskiego za wybitne osiągnięcia trenerskie.
Nagrodę tę ponownie otrzymuje w 2000 roku od nowego prezydenta UKFiS p. Mieczysława Nowickiego. W 2001 roku uzyskuje także nagrodę Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy p. Pawła Piskorskiego za wybitne osiągnięcia trenerskie dla sportu warszawskiego.
W 2001 roku p. Pałys uzyskuje II stopień mistrzowski w Kung Fu /Sigung/ II toan, II dan , zatwierdzone przez Federację. W 2002 r. jest jednym z organizatorów Polskiego Związku Wu Shu, wchodzi w skład jego Zarządu otrzymując jednoczenie III stopień mistrzowski tzw. Duan /toan/ w Wu Shu, wkrótce uzyskuje także 4 dan w samoobronie. W 2014 uzyskuje 4 duan w Kung fu A w 2018 roku 5 duan.
Mimo wielu uczniów - instruktorów wychowanych i wytrenowanych przez Mistrza Pałysa w ciągu 30 lat nadal prowadzi on osobiście zajęcia także w grupach dziecięcych i poczatkujących.
Naucza form i technik z 12 styli Kung Fu oraz form sportowych Wushu. Uczy posługiwania się 20 rodzajami tradycyjnej broni chińskiej. Jego ulubione bronie to:, miecz, łańcuch i szpile z Emei.